Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami na III. Korowód Świętych, który odbędzie się 31 października. Korowód rozpocznie się Mszą świętą o  7:00, następnie przejdzie do Domu Kultury, gdzie zakończy się Balem Wszystkich Świętych. Prosimy, aby dzieci przebrały się za tegorocznych patronów – bł. Karolinę Kózkównę, św. Ojca Pio i św. Stanisława Kostkę lub wybranych Świętych czy anioły oraz przyniosły ze sobą lampiony, które oświetlą nam drogę. Zapraszamy dużych i małych na wieczór w wyborowym towarzystwie Świętych i Błogosławionych.

bł. Karolina Kózkówna (1898-1914)

Mówiono o niej Anioł – tak czystą miała duszę. Urodziła się w 1898 roku we wsi Wał – Ruda, w ubogiej rodzinie. Miała dziesięcioro rodzeństwa. Ich dom nazywany był kościołem, ponieważ sąsiedzi przychodzili do niego, by słuchać Słowa Bożego, modlić się i śpiewać pieśni religijne.. Karolina była bardzo pobożna. Katechizowała dzieci, odwiedzała chorych, prowadziła świetlicę i bibliotekę itd. Jej atutem był uśmiech i ręce gotowe do pomocy. Miała 16 lat, gdy w 1914 roku wybuchła I wojna światowa. Pewnego dnia w  jej domu zjawił się rosyjski żołnierz i – używając przemocy – uprowadził Karolinę do lasu. Tam, w czasie ucieczki, została śmiertelnie raniona bagnetem. Broniąc swojej czystości, oddała Jezusowi to, co miała najcenniejszego – swoje życie.

św. Ojciec Pio (1887 – 1968)

Urodził się w 1887 roku we Włoszech. Gdy miał 5 lat, po raz pierwszy ukazał mu się Pan Jezus. Ofiarował mu więc całe swoje życie. Ze wszystkich zajęć gospodarskich najbardziej lubił zajmować się owcami, dzięki czemu dużo czasu spędzał w ustronnych miejscach. W wieku 16 lat wstąpił do zakonu kapucynów. Często widywał się z Jezusem, Maryją i swoim Aniołem Stróżem. Po złożeniu ślubów jego zdrowie nagle się pogorszyło. Był jednak mocny duchem. Wysłano go do klasztoru San Giovanni Rotondo. Tam otrzymał też stygmaty – rany w miejscach, w których miał je ukrzyżowany Pan Jezus. Cierpliwie znosił cierpienia i oskarżenia. Modlitwą i pokutą walczył z atakami szatana przez 50 lat. Zmarł w 1968 roku.

św. Stanisław Kostka (1550-1568)

Urodził się w 1550 roku. Jako młody chłopiec został posłany do szkoły jezuitów w Wiedniu. Był wyjątkowo pobożny. Modlił się leżąc krzyżem na podłodze i pościł. W 1565 roku ciężko zachorował. Miał wówczas wizję, w której św. Barbara z dwoma aniołami przyniosła mu Komunię Świętą. Miał też drugą wizję, w której Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus pochyla się nad nim i składa mu w ramiona Dzieciątko. Rano wstał zupełnie zdrowy. Wkrótce udał się do zakonu jezuitów w Bawarii. Dotarł do Dillingen, a następnie do Rzymu, gdzie przyjęto go do nowicjatu. Jako osiemnastoletni chłopak nagle zachorował na malarię. Zmarł w 1568 roku.

 

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA STYCZEŃ:

Módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie, pokój na świecie, zgodę w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA LUTY:

Módlmy się o łaskę wiary i dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

0.png3.png2.png6.png5.png3.png1.png4.png
Dzisiaj3618
W tym tygodniu27969
W tym miesiącu122802
Od 3-04-20183265314

Aktualnie na stronie

6
gości