Obecny Synod w Kościele Powszechnym powołał Papież Franciszek. We współczesnym kościele ma on być drogą do Boga. Nie ma to być wydarzenie jednorazowe, sporadyczne, ale długofalowe. Wierni Kościołowi mają być promotorami dialogu społecznego w poszukiwaniu dobra kościoła i rozwoju wiary. Parafianie zaproszeni są do włączenia się w proces  wyrażania opinii na temat tego co w Kościele jest trudne i czego by w tej kwestii oczekiwali, aby problemy rozwiązać.  Wypowiedzmy się i my w zespołach synodalnych, jakiego Kościoła dzisiaj pragniemy i oczekujemy. Nasz głos będzie głosem konstruktywnym i wspomagającym  w tworzeniu programów duszpasterskich.

Jeżeli chodzi o strukturę organizacyjną Synodu, to przewodniczącym jest  ks. abp. Stanisław Gądecki. Podlega mu Archidiecezjalny Zespół Synodalny ze swoim sekretariatem. Ten powołuje w terenie koordynatorów i organizuje parafialne zespoły synodalne. Czyli grupy do 10 osób prowadzone przez moderatorów. Grupy mogą się organizować w ramach wspólnot parafialnych lub w ramach parafii jako takiej. Np. może być grupa znajomych katolików zamieszkałych niedaleko siebie lub grupa utrzymująca kontakty towarzyskie. Mile widziane będą grupy młodzieżowe, ponieważ to one podlegają najsilniej laicyzacji. Mogą też być grupy składające się z kilku małżeństw. Ważne, aby ich spotkania i praca zawsze były poprzedzone modlitwą do Ducha św. i cechowały się pozytywnym spojrzeniem na współczesny Kościół. Osoby chcące indywidualnie włączyć się w prace Synodu, mogą pobrać pomocne materiały ze strony www.synod.org.pl i wysłać swoje zgłoszenie na adres naszej poczty parafialnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie zapytania można kierować do ks. Proboszcza lub w biurze parafialnym.                                                   RKCH „Odrodzenie”

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

 

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MARZEC:

Módlmy się za parafian, aby w czasie Wielkiego Postu otworzyli się na przebaczającą miłość Boga; w intencji misji świętych w naszej Parafii i ojca misjonarza.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

0.png3.png4.png9.png1.png5.png9.png0.png
Dzisiaj924
W tym tygodniu19368
W tym miesiącu104557
Od 3-04-20183491590

Aktualnie na stronie

1
gości